Kocham kino Nie lubisz oglądać filmów na małym ekranie? Jesteś pasjonatem sztuki filmowej i czekasz na wymarzoną premierę? Oglądanie filmów na komputerze to też nie twoja bajka? Cofnij się w czasie i zrób to co robili ludzie kilkadziesiąt lat temu, kiedy chcieli obejrzeć wartościowy film – po prostu idź do kina! Nawet najbardziej spektakularne kino domowe nie jest w stanie zagwarantować takich wrażeń jak sala kinowa i oglądanie projekcji na tzw. dużym ekranie. W obecnych czasach kina oferują oglądanie filmów w znakomitej jakości z użyciem nowoczesnej technologii trójwymiarowej oraz kapitalnym nagłośnieniem i jakością obrazu. Do kina możesz się wybrać praktycznie w każdej chwili, gdyż seanse trwają od samego rana do późnego wieczora, czasem kina oferują tzw. noce filmowe, podczas których możesz oglądać filmy od wchodu do zachodu słońca! Bilet do kina to także znakomity prezent dla bliskiej Ci osoby. Nie ma sensu czekać, aż dany film pojawi się w telewizji, wyłap program, weź ze sobą kogoś najbliższego, kup popcorn i zasiądź wygodnie w fotelu! To gwarancja znakomitej rozrywki, jednej z najbardziej powszechnych i uczęszczanych przez ludzi w każdym wieku, bo przecież zarówno Ci najmłodsi, jak i Ci starsi i najstarsi znajdą w kinie coś dla siebie, co będzie stanowiło program obowiązkowy dla każdego kinomana. Spędzanie czasu wolnego w sali kinowej to świetny pomysł na zabicie nudy, a przy okazji dowiedzenie się co nowego słychać w świecie kinematografii! A więc nie zwlekaj i wybierz się do kina, by zobaczyć w akcji rodzime oraz hollywoodzkie gwiazdy filmowe.

Muzeum niekoniecznie dla nudziarzy Kto powiedział, że do muzeum chodzą tylko nudziarze? Kto powiedział, że w muzeach nie można znaleźć nic ciekawego? Czy muzea to w dzisiejszych czasach przeżytek dla ludzi młodych, a jedynie wartościowe miejsce dla koneserów? Wręcz przeciwnie! Obecnie w wielu miejscach w Polsce i na świecie znajdują się muzea, o których mało kto się spodziewał, że istnieją. One są, przyciągają corocznie miliony zwiedzających, a swoimi eksponatami obalają nie jeden stereotyp odnośnie zakurzonych gablot i przynudzają cym przewodnikiem. By odkryć takie muzea, które mogą wiele nauczyć, ale jednocześnie zapewnić niesamowitą rozrywkę, wystarczy sięgnąć po przewodnik muzealny zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, który znajduje się w Internecie lub informatorach turystycznych. Jednym z najbardziej znanych obecnie muzeów jest oczywiście Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, w którym znajdują się sylwetki znanych ludzi, wyrobionych z wosku. Ich podobieństwo jest na tylko znakomite, że przyciąga ono miliony turystów z całego świata. Praktycznie każde duże miasto w Europie może pochwalić się własnym muzeum o dowolnej tematyce. Jest to swoista wizytówka, która zachęca zwiedzających do poznawania historii miasta. I tak oto w Warszawie możemy zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego, które swoim rozmachem, autentycznością i choreografią zapiera dech w piersiach. Zwiedzający czują się jakby byli świadkami tamtych wydarzeń, mogąc oglądać filmy multimedialne oraz pamiątki z czasów wojny. Z kolei w Częstochowie znajduje się Muzeum … Produkcji Zapałek – jeden z najstarszych zakładów w Europie. W szczególności warto zwiedzać muzea o tematyce II wojny światowej, które znajdują się w wielu miastach w Polsce, a swoimi eksponatami robią wielkie wrażenie!

Psi park rozrywki W naszym mieście uruchomiony został pierwszy „Psi park rozrywki”. Mieści się w parku na Radogoszczu. „Psi park rozrywki” to raj dla czworonogów i ich opiekunów. Można tam znaleźć wszystko co do psiego szczęścia potrzeba. Przygotowano dwa tory przeszkód: jeden dla psów wysportowanych, zaś drugi dla typowych kanapowców, które złapią trochę formy i zrzucą nadwagę. Psy mogą pobiegać po równoważni, przebiec przez specjalny tunel, a także przeskakiwać przez przeszkody. Całość jest ogrodzona, także nie ma obaw, że puszczony bez smyczy pupil gdzieś się zawieruszy. Poza tym to frajda sama w sobie, bowiem w parkach każdy czworonóg musi być prowadzony na smyczy, a za załamanie tego przepisu grożą surowe kary. W rogu – zamykanego na noc parku, ustawiono specjalny pojemnik do, którego opiekunowie psich przyjaciół mogą wrzucać podarki dla czworonogów, które tyle szczęścia w życiu nie miały i zamieszkują w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Można dzielić się suchą karmą, makaronami i kaszą, mile widziane są też koce, które przydadzą się zimą. Całość „Psiego parku rozrywki” jest bardzo wypielęgnowana. Równo przystrzyżona trawa, a na niej także pojemniki z wodą. Prawdziwym rarytasem jest psie oczko wodne, z których czworonogi korzystają z wielką chęcią, szczególnie w czasie ostatnich upałów. Ustawiono też kilkanaście koszy i pojemników z foliowymi torebkami. Tam można wyrzucać psie nieczystości. I choć w „Psim parku rozrywki” spotykają się pupile różnych ras: tych bardzo łagodnych ale i tych bojowych, sielska atmosfera sprawia, że nie dochodzi do żadnych awantur i aktów agresji. Psy bawią się świetnie, ich opiekunowie również.

Tenis jest dla wszystkich Pasjonuje Cię oglądanie mistrzów tenisa w telewizji? Mógłbyś patrzeć godzinami na piłeczkę tenisową wędrującą z jednej strony siatki na drugą? Niesamowite wymiany tenisowe, odbicia spod nogi, smecze, drop shoty wprawiają Cię za każdym razem w osłupienie? Wyjdź z domu. Oglądanie tenisa ziemnego to faktycznie wspaniała zabawa, która sprawia, że człowiek się relaksuje po ciężkim dniu. Ale jeszcze lepsza zabawa jest wtedy, kiedy w wolny dzień możesz pokazać na korcie swoje tenisowe umiejętności, które nabywasz z każdym kolejnym meczem. Przyjdź i zagraj na naszych kortach. Weź ze sobą małżonka, małżonkę, syna, córkę, kolegę, koleżankę, kogo tylko zechcesz, kogoś kto będzie potrafił razem z Tobą cieszyć się tą piękną grą. Zagraj na naszych korach swoimi lub wypożyczonymi rakietami i piłeczkami. W zimę, kiedy uprawianie sportu jest utrudnione ze względu na pogodę, wypad na kort i gra w tenisa jest idealną odskocznią od rutynowej codzienności i ospałości w zimowe wieczory. Jeśli uważasz że się do tego nie nadajesz, to jesteś w błędzie. Wynajmij jednego z naszych instruktorów gry tenisa, a udowodni Ci on, że i Ty potrafisz grać i odbijać większość zaserwowanych piłek przez przeciwnika. Wykaż się i wystartuj w turnieju organizowanym corocznie przez prezydenta miasta. Daj szanse swojemu dziecku, ucząc go gry w tenisa od początku, a może to właśnie on będzie sensacją Wimbledonu za kilka lat i osławi Polskę tenisowym blaskiem. Polub nasze korty na oficjalnej stronie na Facebooku a później przyjdź i zagraj na nich, dając z siebie wszystko.

Balkonowy raj Nowa moda, która zapanowała na miejskich osiedlach sprawiła, że stało się niezwykle kolorowo. Nie mam swojego domku z ogrodem ale to nie znaczy, że nie mogę mieć choć malutkiego ogródka – to najczęściej ostatnio pojawiające się zdanie w kolejkowych dyskusjach przy warzywniaku. Nie wiadomo kto rozpoczął to kwiatowe szaleństwo ale faktem, że „zarażonych” jest już kilka blokowisk. Młodsi i starsi na wyścigi kupują doniczki, donice i sadzonki. Największą popularnością cieszą się te, które rozkwitają w jak najkrótszym czasie. Prawdziwym hitem stały się drobne kwiatki, a wielu zwolenników ma królująca i pachnącą wszędzie mięta. Ogromnie miło stanąć po pracy na balkonie i poobserwować okolice w przyjemnym otoczeniu. Nie przerażają nawet ostatnie upały, które wymuszają zwiększenie pielęgnacyjnego wysiłku. Podlewanie wszak nie może czekać. Panują nawet swojego rodzaju zawody, a sąsiedzkie jury lubi pooceniać, która rabatka jest najładniejsza. Ostatnio ta kolorowa moda rozprzestrzeniła się nawet na wspólnych trawnikach. Większość amatorów zielonych terenów zakupuje kilka sadzonek więcej i przynosi je na tereny położone przy blokach. Nie trzeba nawet sporządzać grafików, ponieważ chętnych do podlewania i wyrywania chwastów nie brakuje. Co bardziej ambitni próbują nawet uprawy drzewek owocowych i egzotycznych krzewów. Co prawda przy nich trzeba znacznie więcej zachodu ale czego nie robi się dla wywołania sąsiedzkiego okrzyku pełnego zachwytu. A i kolorowe zdjęcia w sieci cieszą się wyjątkową popularnością.

Sporty walki nie tylko dla twardzieli Wśród różnych dyscyplin sportowych, te najbardziej popularne, uprawiane przez rzesze ludzi to z pewnością piłka nożna, siatkówka, koszykówka, jazda na rowerze, gimnastyka itp. Istnieją jednak takie dyscypliny, które na pierwszy rzut oka są przeznaczone dla konkretnej grupy społecznej, nie przyciągające uwagi innych osób. Nic bardziej mylnego, bowiem do takich dyscyplin należą chociażby sporty walki, które coraz bardziej przyciągają uwagę ludzi młodych, będących na rozdrożu, ale także tych starszych, którzy mają ugruntowaną pozycje zawodową oraz prywatną. Sztuki walki są obecnie trendy i na czasie, zapewniają doskonale spędzony czas na treningu, a jednocześnie pozwalają na nabycie nowych umiejętności. Sporo kobiet korzysta z takich usług w celach ćwiczeń samoobronnych, dla wielu młodych chłopaków to być może początek nowej drogi życiowej i otworzenie sobie drzwi przed karierą sportową. A dla pozostałych to po prostu idealna okazja do wykorzystania wolnego czasu w późne popołudnie. Wielu instruktorów sportów walki zapewnia, że drzwi do sal treningowych są otwarte dla każdego, bez ograniczenia związanego z wiekiem, płcią, czy statusem społecznym. Nie musisz od razu planować wielkiej kariery, twoje hobby może przerodzić się w coś więcej, ale wcale nie musi. To z pewnością troszeczkę większy wysiłek, niż zwykły trening na siłowni lub jazda na rowerze. Wielu profesjonalnych zawodników przestrzega, że sporty walki to świetna zabawa z własnym ciałem, ale przede wszystkim solidny wycisk na treningu, który sprawia, że niektórzy pewni siebie ochotnicy odpuszczają już po pierwszym treningu. Sporty walki kształtują mocną psychiką i silną wolę. Jeżeli czujesz się na siłach, spróbuj sprostać temu wyzwaniu!